Jakie są dwa rodzaje chirurgii plastycznej?

Dziedzinę chirurgii plastycznej można podzielić na dwie główne kategorie — zabiegi rekonstrukcyjne i kosmetyczne. Chirurgia rekonstrukcyjna naprawia części ciała dotknięte wadami, z którymi się urodziłeś, wady, które rozwinęły się z powodu choroby, lub wady spowodowane urazem.

Jakie są dwa rodzaje chirurgii plastycznej?

Dziedzinę chirurgii plastycznej można podzielić na dwie główne kategorie — zabiegi rekonstrukcyjne i kosmetyczne. Chirurgia rekonstrukcyjna naprawia części ciała dotknięte wadami, z którymi się urodziłeś, wady, które rozwinęły się z powodu choroby, lub wady spowodowane urazem. Naprawa rozszczepu warg i podniebienia oraz rekonstrukcja piersi to przykłady chirurgii rekonstrukcyjnej. Powiększanie piersi odnosi się do procedur, które zwiększają rozmiar lub zmieniają kształt piersi.

Gdyrozmiar piersi jest zwiększony, zabieg można również nazwać „operacją implantacji piersi”. Powiększanie piersi to nie to samo, co podnoszenie piersi lub redukcja piersi, które w rzeczywistości są różnymi rodzajami procedur. Lifty twarzy naprawiają zwiotczenie, luźną, opadającą lub pomarszczoną skórę twarzy. Podczas tej procedury tkanki twarzy są podnoszone, usuwa się nadmiar skóry, a skóra zastępowana nad zmienionymi konturami.

Wyciągiszyi są zwykle wykonywane w połączeniu z liftingami. Inne procedury zwykle wykonywane wraz z liftingami twarzy obejmują przekształcanie nosa, podnoszenie czoła, lub operacja powiek. Operacja przeszczepu włosów, znana również jako odbudowa włosów, jest wykonywana w celu poprawy wyglądu łysienia. W tej procedurze włosy są przenoszone z obszaru gęstego wzrostu do łysego obszaru.

Korekcjaodnosi się do każdej operacji, która naprawia lub zmienia kształt nosa. Niektórzy ludzie decydują się na plastykę nosa ze względów kosmetycznych. Inne mogą mieć przyczyny medyczne, takie jak trudności w oddychaniu lub wady wrodzone. Powiększenie ust ma na celu nadanie pacjentowi pełnych wyglądających ust.

Zwykledo wstrzykiwań stosuje się wypełniacze skórne w celu zwiększenia objętości, kształtu lub struktury warg. Efekty zwykle trwają około 6 miesięcy, zanim konieczna jest druga procedura w celu przywrócenia kształtu i objętości. Liposukcja to zabieg kosmetyczny poprawiający kształt ciała poprzez usuwanie złogów tłuszczu. Ta procedura nie jest przeznaczona do utraty wagi.

Liposukcjamoże być wykonywana na ramionach, udach, brzuchu, biodrach, twarzy, pośladkach i plecach. Liposukcja może również usunąć guzy tłuszczu (tłuszczaki), a także zmniejszyć rozmiar piersi u mężczyzn. Ta procedura może być stosowana na więcej niż jednym obszarze w ciągu jednego dnia. Tummy tuck nie jest zamiennikiem rutynowych ćwiczeń lub jedzenia prawo do utraty wagi.

Wynikizakładki brzusznej są trwałe, ale utrzymanie odpowiedniej wagi ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wyników. Jeśli rozważasz rekonstrukcję piersi po mastektomii, Ty i Twój lekarz przyjrzymy się rodzajowi mastektomii, jakie wykonałeś terapie raka i typie ciała. Zwany również mammaplastyką redukcyjną, redukcja piersi jest procedurą, która usuwa nadmiar tłuszczu piersi, tkanki i skóry, aby osiągnąć rozmiar piersi, który jest bardziej proporcjonalny do ciała. Może to być również złagodzenie dyskomfortu związanego z nadmiernie dużymi piersiami.

Mężczyźnimogą również ulegać redukcji piersi. Ekspansja tkanki to proces, który pozwala organizmowi wyhodować dodatkową skórę w prawie każdym obszarze ciała. Silikonowy ekspander balonowy wkłada się pod skórę w pobliżu obszaru, który należy naprawić i stopniowo napełnić słoną wodą z czasem, co powoduje, że skóra się rozciąga i rośnie. Jest najczęściej stosowany do rekonstrukcji piersi po usunięciu piersi, ale może również pomóc w innych obszarach.

Powiększenielub powiększenie piersi (mammoplastyka powiększania). Zabiegi kosmetyczne są wykonywane przez lekarzy z różnych dziedzin medycyny, w tym chirurgów plastycznych. Według American Society of Plastic Surgeons, najczęstsze zabiegi kosmetyczne (inwazyjne i minimalnie inwazyjne) są tutaj wymienione pod ich wspólnymi lub opisowymi nazwami. Chirurgia plastyczna rekonstrukcyjna może być objęta ubezpieczeniem, podczas gdy plastyczna chirurgia plastyczna jest planowa i zwykle nie jest objęta ubezpieczeniem.

Zrekonstruowaniepiersi po mastektomii jest procedurą rekonstrukcyjną, którą powinien wykonać tylko chirurg plastyczny. Oddział dermatologii Florida Medical Clinic specjalizuje się zarówno w zabiegach medycznych, jak i plastycznych chirurgii plastycznej. Amerykańskie Towarzystwo chirurgów plastycznych (ASPS) to inne główne społeczeństwo certyfikujące chirurgów plastycznych. Dla osób, które chcą dostosować swój wygląd i osiągnąć swoje cele kosmetyczne, plastyczna chirurgia plastyczna może być świetną opcją.

Alepodczas gdy chirurgia plastyczna jest rodzajem chirurgii plastycznej, chirurdzy plastyczni mogą wykonywać tylko zabiegi kosmetyczne, wyjaśnia dr. Chociaż ubezpieczenie zdrowotne rzadko pokrywa koszty zabiegów kosmetycznych, liczba osób decydujących się na plastyczną operację plastyczną stale rośnie. Plastyczna chirurgia plastyczna może być również wykorzystywana do celów medycznych, takich jak osoby, które miały wypadki, w celu przywrócenia funkcji części ciała lub naprawy blizn po operacji. Dlatego tytuł „zarząd certyfikowany chirurg plastyczny wskazuje pewien poziom szkolenia i doświadczenie w odniesieniu do chirurgii plastycznej, ale nie wskazuje to samo w odniesieniu do chirurgii plastycznej, ponieważ szkolenie rezydentury wymagane do uzyskania certyfikatu zarządu w chirurgii plastycznej nie może obejmować szkolenia w odniesieniu do wielu typowych zabiegów kosmetycznych.

Programyrezydentury w chirurgii plastycznej mogą obejmować chirurgię plastyczną jako część szkolenia chirurga, ale zazwyczaj nie obejmują szkolenia w zakresie każdej procedury kosmetycznej. ABPS zapewnia certyfikat chirurgii plastycznej w ramach American Board of Medical Specialties, która utrzymuje standardy od 1933 roku. Jeśli zawsze myślałeś, że chirurgia plastyczna i chirurgia plastyczna są jednym w tym samym, nie jesteś sam. Chirurdzy plastyczni z certyfikatem rady ukończyli co najmniej sześć do ośmiu lat specjalnego szkolenia w ramach akredytowanego programu szkolenia chirurgii plastycznej w Stanach Zjednoczonych, który jest regulowany przez Accreditation Council for Graduate Medical Education (ACGME).

Ten rodzaj operacji odbudowuje lub tworzy nowy kopiec piersi, naśladując wygląd i kształt piersi, aby Twoja klatka piersiowa wyglądała na zrównoważoną, aby pomóc ubraniom lepiej dopasować, aby nie musiała używać zewnętrznej protezy i przywrócić poczucie siebie. .

Leave Message

Your email address will not be published. Required fields are marked *