Jakich kwalifikacji potrzebujesz do estetyki?

Obecniewiększość praktyków estetycznych pochodzi z wykształcenia medycznego i dlatego posiada wykształcenie wyższe w dziedzinie pielęgniarstwa, stomatologii lub medycyny. W większości stanów, musisz mieć dyplom ukończenia szkoły średniej lub GED, aby wykonać zabiegi laserowe.

Jakich kwalifikacji potrzebujesz do estetyki?

Obecniewiększość praktyków estetycznych pochodzi z wykształcenia medycznego i dlatego posiada wykształcenie wyższe w dziedzinie pielęgniarstwa, stomatologii lub medycyny. W większości stanów, musisz mieć dyplom ukończenia szkoły średniej lub GED, aby wykonać zabiegi laserowe. Aby wykonać botoks, wypełniacze skórne i inne kosmetyczne zastrzyki, w niektórych stanach musisz być RN lub wyższy. Istnieje kilka stanów, które pozwalają LPN do podawania zastrzyków.

Jednakważne jest, aby zbadać wymagania swojego stanu przed wyborem szkoły estetyka medycznego. Nasi kompetentni doradcy ds. Rekrutacji będą w stanie udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji na temat przepisów Twojego stanu. Programy powinny być zatwierdzone przez państwową radę kosmetologii.

Jako praktykujący estetyk, będziesz musiał uzyskać licencję, wypełniając egzamin stanowy. Wymaganiastanowe są różne; jednak, możesz kwalifikować się do licencjonowania bez egzaminu, jeśli jesteś zatwierdzony przez pracodawców i legalnie praktykowałeś w innym stanie. Kwalifikacje potrzebne do podjęcia pracy w branży estetycznej różnią się w zależności od stanowiska. Chirurdzy plastyczni, masażyści, a podobne role wymagają formalnej edukacji i licencji.

Praca jako technik lub estetyk zazwyczaj wiąże się ze szkoleniem w miejscu pracy, ale dostępna jest certyfikacja branżowa. AmerykańskaAkademia Medycyny Estetycznej oferuje kursy, aby zdobyć referencje i kontynuować edukację. Powinieneś wiedzieć, jak rozpoznać i leczyć różne schorzenia oraz rozumieć różne dostępne metody leczenia. Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się zostać estetykiem medycznym, czy estetykiem niemedycznym, szkolenie i niezbędne umiejętności pozostają takie same.

Specjaliści estetyczni czasami pracują w spa medycznym lub salonie, aby leczyć i edukować pacjentów w zakresie pielęgnacji skóry.

Leave Message

Your email address will not be published. Required fields are marked *