Jaka jest różnica między estetyką a estetyką medyczną?

Estheticianszazwyczaj pracują z klientami, którzy mają drobne problemy skórne, takie jak plamy starcze lub sucha skóra. Estetycy medyczni zwykle pracują z klientami, którzy cierpią na znacznie poważniejsze problemy skórne, w tym oparzenia, urazy lub pomoc ludziom po operacji plastycznej.

Jaka jest różnica między estetyką a estetyką medyczną?

Estheticianszazwyczaj pracują z klientami, którzy mają drobne problemy skórne, takie jak plamy starcze lub sucha skóra. Estetycy medyczni zwykle pracują z klientami, którzy cierpią na znacznie poważniejsze problemy skórne, w tym oparzenia, urazy lub pomoc ludziom po operacji plastycznej. W branży pielęgnacji skóry zrozumienie, jaka jest różnica, jeśli chodzi o estetyka medycznego, może być mylące. Czy oboje nie pracują tylko nad poprawą czyjejś skóry? Jednak to nie wszystko jest takie proste i proste.

Istniejewiele różnic między byciem estetykiem medycznym a byciem estetykiem. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad zostaniem jednym z nich, czy też zostaniem obojgiem, ważne jest, aby znać różnicę między tym, co robi każdy z nich, a tym, który zawód miałby większy sens dla Ciebie w karierze. Oto przegląd dwóch karier, jeśli chodzi o szkolenia, zabiegi, które wykonują, kariery i miejsca pracy. Jeśli chodzi o programy szkoleniowe i wykonywane zabiegi, istnieje spora różnica między estetykiem medycznym a estetykiem.

Chociażoba pomagają swoim klientom osiągnąć lepszą skórę, robią to na bardzo różne sposoby. Tutaj zaczniesz uczyć się więcej o skórze. To bardzo ważna umiejętność. Jako estetyk będziesz cały czas przeprowadzać analizę skóry na klientach i określać rodzaj skóry, abyś mógł prawidłowo leczyć skórę i doradzić prawidłowe leczenie dla klienta w domu.

Wykonanietwarzy jest tym, o czym myśli większość ludzi, gdy myślą o estetyku. To jest chleb i masło tego, co będziesz wykonywać na większości klientów, a zatem bardzo ważna umiejętność do opanowania. Wiedząc, jak prawidłowo analizować skórę klienta, będziesz w stanie zapewnić każdemu ze swoich klientów spersonalizowaną twarz, która działa na jego skórę. Ucząc się robić maseczki opanujesz możliwość oczyszczania i tonizowania skóry, wykonywania zabiegów złuszczających i wykonywania masaży twarzy (bo kto nie lubi dobrego masażu twarzy?).

Jeślichodzi o perspektywy pracy dla estetyków medycznych vs. Estetyk rynek pracy dla obu wygląda dobrze. Ludzie są gotowi wydać pieniądze na traktowanie siebie, aby wyglądać i czuć się najlepiej. Branża kosmetyczna to branża, która będzie się rozwijać w każdym sektorze.

Jeślichodzi o miejsca pracy, istnieją podobieństwa i różnice między estetykiem medycznym a. Pracując w salonie lub spa, estetyk wykona zabiegi na twarz, woskowanie, oczyszczanie porów i zabiegi złuszczające. Jako estetyk możesz pracować dla siebie lub otworzyć własny salon. To świetne środowisko, jeśli lubisz pracować w relaksującej atmosferze, jednocześnie sprawiając, że Twoi klienci wyglądają i czują się pięknie.

Środowiskouzdrowiskowe jest zupełnie inne niż praktyka lekarska. Estetyka, który odnajdzie długotrwałe szczęście i sukces w tym otoczeniu, może być również zainteresowany pracą z ciałem, techniki relaksacyjne, i inne możliwości odnowy biologicznej - takie jak olejki eteryczne, reiki, uważność, i masaż. Klient przyjeżdżający do spa wciąż poszukuje widocznej poprawy skóry, ale chciałby również odprężyć się w ramach swoich doświadczeń. Estetycy spa, niezależnie od tego, czy pracują samodzielnie, czy jako pracownik, nadal zazwyczaj spędzają dużo czasu na autopromocji i pracy dla skierowań.

Jeśliktoś jest wykwalifikowany, jego nazwisko będzie podróżować ustnie, ale nadal będą korzystać z zewnętrznej promocji. Typ osobowości estetyka spa zazwyczaj cieszy się niezależnym stylem pracy. Mają swój własny pokój, który jest ich domeną i lubią wywierać własne wrażenie na tej przestrzeni. W sensie medycznym estetyka lub estetyka odnosi się do specjalisty pielęgnacji skóry zajmującego się szeroką gamą usług pielęgnacyjnych.

Tojest znaczenie, którego używamy, ze względu na oferowane przez nas kursy edukacyjne. W zależności od tego, jaki kurs wybierzesz podczas podróży w szkole medycznej estetycznej, możesz się wiele nauczyć lub jednej bardzo specyficznej umiejętności. estetykamedyczna to praktyka stosowania bardziej intensywnych metod, które pomagają w korygowaniu problemów, takich jak ostry trądzik, głęboka pigmentacja lub uszkodzona przez słońce skóra, znamiona i znaczniki skóry, głębokie zmarszczki i utrata kolagenu. Praca jako inspektor szkoleniowy obejmuje odwiedzanie uzdrowisk medycznych, placówek rehabilitacyjnych i innych pracodawców estetyków medycznych, aby upewnić się, że wszystkie przepisy są dokładnie przestrzegane.

Podczasgdy tradycyjna medycyna koncentruje się na leczeniu lub zapobieganiu chorobom, estetyka medyczna służy poprawie wyglądu skóry. Ponieważ zabiegi te są często uważane za medyczne zamiast kosmetyczne, estetycy medyczni mogą pomagać lekarzom i technikom laserowym, a nie bezpośrednio obsługiwać lasery. Jeśli jesteś zainteresowany praktyczną karierą, ściśle współpracując z ludźmi i klientami w salonie, spa, lub otoczenie medyczne, kariera estetyka lub estetyka medycznego jest doskonałym wyborem, zwłaszcza biorąc pod uwagę szybki wzrost możliwości zatrudnienia. Kosmetyczny estetyk medyczny Tego typu estetycy medyczni często pracują w szpitalu lub rehabilitacji, aby pomóc pacjentom szukającym pomocy w ich wyglądzie po radzeniu sobie z chorobą lub urazem.

Nawetw warunkach zdarzeń, praktyka lekarska nadal pozostaje otoczeniem klinicznym, a większość części zdarzenia koncentruje się na procedurach medycznych. Dodatkowo w praktyce lekarskiej byłyby dostępne leki, takie jak silne sterydy, w przypadku dramatycznych odpowiedzi histaminy. Chociaż programy estetyków medycznych i estetyków w dużym stopniu się pokrywają, główna różnica polega na tym, że programy estetyków są bardziej uogólnione, podczas gdy estetycy medyczni mają bardziej kliniczny i specjalistyczny cel. Istnieje również sytuacja hybrydowa, w której spa ma dyrektora medycznego i łączy niektóre procedury i techniki praktyki medycznej w środowisku spa.

Podczasgdy estetycy medyczni i estetycy koncentrują się na pielęgnacji skóry, definicja estetyka medycznego koncentruje się na pielęgnacji skóry osób w warunkach klinicznych. Większość tych usług i procedur można znaleźć w klinikach medycznych, gabinecie dermatologicznym, gabinecie stomatologicznym, gabinecie chirurga, w uzdrowiskach medycznych i/lub w holistycznym gabinecie lekarskim. Możesz znaleźć estetyków medycznych pracujących w gabinetach dermatologicznych lub klinikach, gdzie mogą pomóc w leczeniu wysypki, trądziku lub innych wyprysków skóry poprzez zabiegi medyczne. .

Leave Message

Your email address will not be published. Required fields are marked *