Jaka jest różnica między dermatologią a estetyką?

Pomyślo dermatologu jako o osobie bardziej skoncentrowanej na zdrowszej stronie skóry, nie tylko na wyglądzie. Dermatolog może leczyć takie problemy jak rak skóry.

Jaka jest różnica między dermatologią a estetyką?

Pomyślo dermatologu jako o osobie bardziej skoncentrowanej na zdrowszej stronie skóry, nie tylko na wyglądzie. Dermatolog może leczyć takie problemy jak rak skóry. Mogą wykonywać usuwanie kretów i usuwanie torbieli. Estheticians koncentrują się na powierzchni skóry.

Chceszzostać dermatologiem lub estetykiem? dermatolodzy i estetycy są specjalistami od pielęgnacji skóry. Kluczową różnicą jest to, że dermatolodzy są lekarzami i mają kwalifikacje do diagnozowania i leczenia schorzeń, które wpływają na skórę. Estheticians koncentrują się na wyglądzie skóry i mogą stosować zabiegi na twarz lub inne zabiegi poprawiające wygląd skóry lub pielęgnację problemów, takich jak trądzik. Poniższa tabela zawiera kilka kluczowych porównań od kariery estetyka do dermatologa.

Podczasgdy leczenie chorób skóry jest zawsze pozostawione dermatologowi klinicznemu, wiele zabiegów estetycznych podawanych w uzdrowiskach lub „ośrodkach pielęgnacji skóry jest podawanych przez osoby, które nie są lekarzami. Niektórzy lekarze estetyczni mają dyplomy, ale zdecydowanie nie są one równoważne specjalistycznemu szkoleniu dermatologicznemu , ponieważ struktura i czas spędzony na szkoleniu są bardzo różne. Dermatologia kosmetyczna jest przeznaczona dla pacjentów, którzy chcą zachować swój młodzieńczy wygląd, odwracając oznaki starzenia się lub chcąc wprowadzić zmiany estetyczne lub ulepszenia skóry. Powinieneś także odwiedzić dermatologa, gdy medycyna estetyczna nie wystarczy, aby pomóc Ci osiągnąć cele estetyczne.

Dermatolodzyi rhinolog rzucili światło na niektóre twierdzenia, które osoby mające wpływ na media społecznościowe na temat tej alternatywnej metody opalania i dlaczego. A ponieważ estetycy w uzdrowiskach są zwykle szkoleni przez dermatologów, mają lepsze pojęcie, kiedy wezwać lekarza z powodu stanu, który jest poza ich zakresem, ona mówi, co znacznie przyczyni się do uniknięcia problemów. Dermatologia kosmetyczna to specjalistyczna dziedzina, która koncentruje się na problemach skórnych, zaawansowanych zabiegach kosmetycznych lub kosmetycznych, w obszarze znanym jako Estetyka. Rozważając dermatologię kosmetyczną, warto umówić się na wizytę konsultacyjną, aby ocenić, czy leczenie jest czysto planowe, czy może być objęte ubezpieczeniem.

Dermatolog, ważne jest, aby pamiętać, że dermatolodzy są licencjonowanymi lekarzami, podczas gdy estetycy nie. Dni mogą być pełne klientów, ale zwykle nie są tak gorączkowe jak krótkie, potencjalnie pilne wizyty oferowane w gabinetach dermatologicznych. Istnieje duża luka między wynagrodzeniami estetyka a dermatologiem, jest to więc czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, którą drogę dążyć. Jeśli interesuje Cię kariera w pielęgnacji skóry, ważne jest, aby zrozumieć rozróżnienie między estetykami, zwanymi także estetykami, i dermatologów.

Ponieważprywatne gabinety dermatologiczne często oferują zarówno usługi zdrowotne, jak i estetyczne, mogą oferować oferty promocyjne usług takich jak mikrodermabrazja, których pacjenci w innym przypadku mogliby nie wziąć pod uwagę. Bardzo często dermatolodzy zajmują się również powikłaniami wynikającymi z leczenia przez osoby niebędące specjalistami, np. Oparzenia skóry, blizny. Dermatolog kosmetyczny może prowadzić klinikę i oferować zabiegi estetyczne jak estetyk, ale jako lekarz ten dermatolog będzie miał kwalifikacje do oferowania zabiegów chirurgicznych i medycznych.

Leave Message

Your email address will not be published. Required fields are marked *