Jak nazywa się estetyka medyczna?

Medycynaestetyczna to szerokie określenie specjalności, które koncentrują się na zmianie wyglądu kosmetycznego poprzez leczenie stanów, w tym blizn, wiotkość skóry, zmarszczki, znamiona, plamy wątroby, nadmiar tłuszczu, cellulit, niechciane włosy, przebarwienia skóry, i pajączki. Ogólnie rzecz biorąc, estetyka medyczna obejmuje wszystkie zabiegi medyczne, które koncentrują się na poprawie wyglądu kosmetycznego pacjentów.

Jak nazywa się estetyka medyczna?

Medycynaestetyczna to szerokie określenie specjalności, które koncentrują się na zmianie wyglądu kosmetycznego poprzez leczenie stanów, w tym blizn, wiotkość skóry, zmarszczki, znamiona, plamy wątroby, nadmiar tłuszczu, cellulit, niechciane włosy, przebarwienia skóry, i pajączki. Ogólnie rzecz biorąc, estetyka medyczna obejmuje wszystkie zabiegi medyczne, które koncentrują się na poprawie wyglądu kosmetycznego pacjentów. Estetyka medyczna znajduje się w pięknej małej niszy pomiędzy branżą kosmetyczną a chirurgią plastyczną. Wykwalifikowani lekarze, pielęgniarki lub dentyści mogą zapewnić wiele oszałamiających ulepszeń, aby poprawić swój wygląd.

Estetykamedyczna to ogólny termin określający wszystkie medycznie prowadzone zabiegi kosmetyczne i procedury stosowane w celu poprawy wyglądu. Każdy zabieg odgrywa określoną rolę w pomaganiu pacjentowi w poprawie twarzy lub ciała. Bez względu na to, gdzie chcesz ulepszeń, jest dla ciebie leczenie. Druga część dziedziny obejmuje tak zwane „prace estetyczne medyczne.

Taczęść pola ma swoją nazwę, ponieważ zazwyczaj ma dużo więcej wspólnego z dziedziną medycyny. Asystenci dermatologów mają raczej zaplecze estetyczne niż medyczne, na przykład. Zobaczysz eksperta medycznego, dermatologa, aby uzyskać diagnozę, a następnie skontaktować się z ekspertem estetyki, asystentem, aby otrzymać leczenie. Lekarz estetyczny świadczy pacjentom kosmetyczne usługi medyczne.

Twojeobowiązki i obowiązki różnią się w zależności od charakteru Twojej pracy. Chirurg plastyczny wykonuje planową operację w celu poprawy wyglądu różnych części ciała. Niektórzy chirurdzy koncentrują się na określonej procedurze, takiej jak liposukcja, powiększanie piersi lub ulepszenia twarzy. Lekarz estetyczny może również skupić się na dermatologii i zaoferować terapie, przeszczep skóry, oraz usługi iniekcyjne dla pacjentów z chorobami skóry.

Niezależnieod obszaru specjalizacji, pracujesz z każdym pacjentem, aby ocenić jego potrzeby i upewnić się, że są dobrymi kandydatami do pożądanej procedury lub leczenia. Wybranie medycyny estetycznej oznacza, że zawsze wiesz, że w Twoim zespole jest lekarz medyczny i że otrzymujesz opiekę premium. Raport Allergan 360, Odsetek globalnych konsumentów świadomych estetycznych (n% 3D10,69, którzy twierdzą, że spodziewają się wydać pieniądze na leczenie estetyczne podawane przez lekarza w tym roku. Na całym świecie nie ma formalnej globalnej certyfikacji ani standardu medycyny estetycznej, a większość kursów jest prowadzona przez firmy komercyjne lub mniejsze niezależne organizacje.

Dlamnie atrakcyjność medycyny estetycznej jest połączeniem oka artysty ze stabilną ręką chirurga. Estetyka medyczna to praktyka wykonywania zabiegów medycznych, aby pomóc pacjentom osiągnąć ich cele estetyczne. Prawdziwą korzyścią płynącą z praktykowania medycyny estetycznej jest rodzaj opieki, jaką lekarze oferują swoim pacjentom. Oznacza to bezprecedensową okazję dla większej liczby pracowników służby zdrowia, aby wejść na dziedzinę estetyki medycznej, niezależnie od tego, czy opracowuje nowe produkty, procedury, i technologie, szkolenia dostawców w najlepszy sposób z nich korzystać, lub wykorzystanie ich do pomocy pacjentom w osiągnięciu ich celów estetycznych.

Lokalnei międzynarodowe konferencje estetyczne to zazwyczaj żywa mieszanka chirurgów plastycznych, dermatolodzy i lekarze estetyczni. Chociaż istnieje oczywiście nakładanie się, lekarzy estetycznych nie należy mylić z dermatologami i chirurgami plastycznymi (chociaż wielu dermatologów i chirurgów może również praktykować medycynę estetyczną). Dzięki większej liczbie dostępnych zabiegów na średnim planie i szerszej gamie świadczeniodawców, którzy mogą je zaoferować, medycyna estetyczna stała się znacznie bardziej dostępna. Jednak lekarze estetyczni muszą ukończyć Kursy Certyfikatów Kompetencyjnych w celu przeprowadzenia zabiegów estetycznych, takich jak lasery, peelingi, zastrzyki toksyny botulinowej i wypełniacze w swojej klinice.

Medycynaestetyczna obejmuje wszystkie zabiegi medyczne mające na celu poprawę wyglądu fizycznego i satysfakcji pacjenta, stosując nieinwazyjne do minimalnie inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. W ciągu ostatnich 10 do 20 lat nastąpił wiele postępów w świecie medycyny estetycznej. Odsetek wszystkich globalnych konsumentów świadomych estetycznych (n% 3d7,32, którzy twierdzą, że wydali pieniądze na leczenie estetyczne podawane przez lekarza w ubiegłym roku. Niektóre zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, podczas gdy niektóre zabiegi w ogóle nie wymagają znieczulenia.

Zdrugiej strony lekarz estetyczny to zazwyczaj lekarz rodzinny, który interesuje się poprawą estetyczną skóry, ale nie przeszedł specjalistycznego szkolenia ani nie otrzymał akredytacji specjalistycznej. .

Leave Message

Your email address will not be published. Required fields are marked *