Czy medycyna estetyczna jest taka sama jak chirurgia plastyczna?

Procedury, techniki i zasady chirurgii plastycznej koncentrują się całkowicie na poprawie wyglądu pacjenta. Poprawa estetyki, symetrii i proporcji to kluczowe cele.

Czy medycyna estetyczna jest taka sama jak chirurgia plastyczna?

Procedury, techniki i zasady chirurgii plastycznej koncentrują się całkowicie na poprawie wyglądu pacjenta. Poprawa estetyki, symetrii i proporcji to kluczowe cele. Operację estetyczną można wykonać na wszystkich obszarach głowy, szyi i ciała. Ponieważ zabiegi kosmetyczne leczą obszary, które funkcjonują prawidłowo, chirurgia plastyczna jest wyznaczana jako planowa.

Zabiegikosmetyczne są wykonywane przez lekarzy z różnych dziedzin medycyny, w tym chirurgów plastycznych. Chirurgia plastyczna to szeroka dziedzina, która obejmuje zarówno zabiegi kosmetyczne (estetyczne), jak i zabiegi rekonstrukcyjne. Chirurgia rekonstrukcyjna koncentruje się na naprawie lub rekonstrukcji problemów spowodowanych wrodzonymi deformacjami, usunięciami guza, takimi jak rak, uraz lub inne przyczyny. Niektóre inne mniej znane zabiegi chirurgii plastycznej obejmują operację cieśni nadgarstka, mikrochirurgia, plastyka nosa i operacja nerwów obwodowych.

Estetycznachirurgia plastyczna (zwana także chirurgią plastyczną) odnosi się do procedur poprawiających wygląd twarzy i ciała. Obejmują one zakładkę brzucha (abdominoplastyka), powiększanie piersi, redukcję piersi, operację powiek, przekształcanie nosa (plastyka nosa), lifting twarzy i usuwanie tłuszczu (liposukcja). To bardzo ważne pytanie, które należy zadać każdemu, kto chce zrobić biznes z medycyny estetycznej. Są tacy, którzy dokonali przejścia bardzo skutecznie i pilnie przeprowadzili dodatkowe szkolenie niezbędne do zapewnienia doskonałej obsługi w medycynie estetycznej.

Byłbyto jeden ze sposobów rozwiązania ewoluującego charakteru relacji między bardziej tradycyjną (rekonstrukcyjną) chirurgią plastyczną a pojawiającą się specjalnością medycyny estetycznej. Różnica między lekarzami estetycznymi, dermatologami i chirurgami plastycznymi może być prosta dzięki temu, że lekarze estetyczni oferują najszerszy zakres nieinwazyjnych procedur i praktyk. Będzie to wymagało drastycznych zmian w nastawieniu, ale także elastyczności w treningu i rotacji w szpitalach, które dostarczają medycynę estetyczną w ramach specjalności. Ten nowy film na kanale Clinicbe w YouTube wyjaśnia różnicę między chirurgią plastyczną a medycyną estetyczną.

Leave Message

Your email address will not be published. Required fields are marked *