Czy estetyka jest taka sama jak dermatologia?

Podczasgdy oba koncentrują się na skórze, dermatolodzy to lekarze specjalizujący się w zdrowiu i leczeniu skóry. Estheticians, zwani także specjalistami od pielęgnacji skóry, koncentrują się przede wszystkim na wyglądzie skóry.

Czy estetyka jest taka sama jak dermatologia?

Podczasgdy oba koncentrują się na skórze, dermatolodzy to lekarze specjalizujący się w zdrowiu i leczeniu skóry. Estheticians, zwani także specjalistami od pielęgnacji skóry, koncentrują się przede wszystkim na wyglądzie skóry. Podczas gdy wszyscy dermatolodzy są przeszkoleni w dermatologii medycznej i estetycznej, co oznacza, że Twój dermatolog estetyczny może również leczyć Cię z powodu problemów skórnych, oferując jednocześnie zabiegi kosmetyczne, zawsze najlepiej wybrać osobę, która specjalizuje się w Twoich wymaganiach. Zabiegi skórne, które stanowią dermatologię estetyczną, są również w większości odwracalne i półtrwałe.

Jeślichodzi o zabiegi kosmetyczne, coraz więcej osób zwraca się do lekarzy estetycznych o mniej inwazyjny, łagodniejszy proces w kierunku młodzieńczego odmłodzenia. W Isya Aesthetics, Dr Kiran Sethi pracuje w równym stopniu z pacjentami, którzy przychodzą na zabiegi medyczne, jak również dla wymagań estetycznych, co czyni nas celem kompleksowej obsługi, bez względu na to, czego potrzebujesz. Niektórzy lekarze estetyczni mają dyplomy, ale zdecydowanie nie są one równoważne specjalistycznemu szkoleniu dermatologicznemu, ponieważ struktura i czas spędzony na szkoleniu są bardzo różne. Decydując, czy skorzystać z usług dermatologicznych, czy estetycznych, musisz najpierw zrozumieć, czym jest medycyna estetyczna.

Różnicamiędzy lekarzami estetycznymi, dermatologami i chirurgami plastycznymi może być prosta dzięki temu, że lekarze estetyczni oferują najszerszy zakres nieinwazyjnych procedur i praktyk. Kwalifikacje takie jak Dip derm (Dyplom) lub mgr Derm (Masters), które posiadają niektórzy lekarze estetyczni, nie oznaczają specjalistycznej akredytacji dermatologii. Kiedy idziesz do spa na usługę, zawsze szukaj certyfikatu ze szkoły estetyka i licencji państwowej, która zwykle wisi na ścianie. Kiedy konsultujesz się z dermatologiem, który zajmuje się problemami medycznymi i estetycznymi, jesteś w najlepszych rękach.

Wzależności od wad skóry, które próbujesz leczyć, być może będziesz musiał zobaczyć zarówno estetyka, jak i dermatologa. Dermatolodzy praktykują poza gabinetami medycznymi lub uzdrowiskami medycznymi, podczas gdy estetycy można znaleźć w uzdrowiskach i salonach, a także pracują pod kierunkiem dermatologów w placówkach medycznych. Z drugiej strony lekarze estetyczni zapewniają leczenie ukierunkowane na problemy kosmetyczne i nie leczą medycznych problemów skórnych, jak wspomniano powyżej. Dermatolog estetyczny to certyfikowany dermatolog, który specjalizuje się w warunkach estetycznych i zabiegach.

Powinieneśtakże odwiedzić dermatologa, gdy medycyna estetyczna nie wystarczy, aby pomóc Ci osiągnąć cele estetyczne.

Leave Message

Your email address will not be published. Required fields are marked *