Co to jest zabieg estetyczny?

Estetycznachirurgia plastyczna (zwana także chirurgią plastyczną) odnosi się do procedur poprawiających wygląd twarzy i ciała. Należą do nich plastyka brzucha (plastyka brzucha), powiększanie piersi, redukcja piersi, operacja powiek, zmiana kształtu nosa (plastyka nosa), lifting twarzy i usuwanie tłuszczu (liposukcja).

Co to jest zabieg estetyczny?

Estetycznachirurgia plastyczna (zwana także chirurgią plastyczną) odnosi się do procedur poprawiających wygląd twarzy i ciała. Należą do nich plastyka brzucha (plastyka brzucha), powiększanie piersi, redukcja piersi, operacja powiek, zmiana kształtu nosa (plastyka nosa), lifting twarzy i usuwanie tłuszczu (liposukcja). Wypełniacze skórne skutecznie redukują fałdy nosowo-wargowe. Laserowa redukcja włosów skutecznie redukuje niepożądane ciemno pigmentowane włosy.

Laserowefotoodmładzanie skutecznie zmniejsza łagodne zmiany pigmentowe naskórka i naczyniowe. Onabotulinum Toxina (Botox) wstrzyknięcie Toksyna botulinowa jest silnym białkiem neurotoksyny pochodzącym z Clostridium botulinum. Wywiera swoje działanie na skrzyżowaniu nerwowo-mięśniowym poprzez hamowanie uwalniania acetylocholiny, powodując tymczasowe odnerwienie chemiczne. Wstrzyknięcie małych ilości do określonych nadaktywnych mięśni twarzy powoduje miejscowe rozluźnienie mięśni, z wygładzeniem leżącej na niej skóry i redukcją zmarszczek.

Istniejewiele wskazań estetycznych dla Onabotulinumtoxina, ale leczenie zmarszczek brwi linii23 i off-label leczenie poziomych linii czołowych14 i kurze łapki24 oferują najbardziej przewidywalne wyniki, z największą skutecznością i najmniejszymi niekorzystnymi skutkami, 2,8 Rysunek 3 pokazuje kobietę próbującą skurcz mięśni glabellar złożonych przed leczeniem toksyną botulinową i miesiąc po zabiegu, ze znacznym zmniejszeniem dynamicznych zmarszczek brwi. A) Przed leczeniem toksyną botulinową. B) Miesiąc po zabiegu (z aktywnym marszczeniem brwi). Wypełniacze skórne to produkty do wstrzykiwań, które tymczasowo przywracają objętość tkanek miękkich.

Sąto leczenie z wyboru linii twarzy i wad konturu w dolnych dwóch trzecich twarzy, 9 Wypełniacze skórne różnią się w zależności od składu, czasu działania, wyczuwalności, łatwości podawania, powikłań i innych czynników, z których wszystkie wpływają na wyniki leczenia, 25,26 Osiągnięcie pożądanego wyniki z wypełniaczami skórnymi zależą od wiedzy lekarza na temat produktów wypełniających i umiejętności iniekcji, a także uznania dla estetycznych proporcji twarzy i symetrii. Podawanie wypełniaczy skórnych ma bardziej stromą krzywą uczenia się niż toksyna botulinowa i wymaga praktyki w celu konsekwentnego osiągania pożądanych rezultatów, 27 Kolagen bydlęcy był jednym z pierwszych wypełniaczy skórnych stosowanych w latach 80. XX wieku; jednakże te produkty miały czas działania tylko od trzech do czterech miesięcy, 28 Wypełniacze skórne ostatnio zyskały na popularności, ponieważ opracowano nowe produkty, z czasem działania od sześciu miesięcy do ponad roku (tabela. .

Fotoodmładzanie odnosi się do laserowego leczenia łagodnych zmian pigmentowych naskórka i naczyniowych w fotostarzonej skórze 11,45-47 (Figury 6 i. Oficjalnie istnieje dość wyraźne rozróżnienie. Zgodnie z definicją przyjętą przez American Medical Association (AMA) w 1989 r. „Operacja plastyczna jest wykonywana w celu zmiany kształtu normalnych struktur ciała w celu poprawy wyglądu i poczucia własnej wartości pacjenta.

AMA definiuje operację rekonstrukcyjną jako operację „wykonywaną na nieprawidłowych strukturach ciała, spowodowane wadami wrodzonymi, nieprawidłowościami rozwojowymi, urazem, infekcją, guzami lub chorobami. Zwyklewykonuje się go w celu poprawy funkcji, ale można go również wykonać w celu przybliżenia normalnego wyglądu. estetykamedyczna to praktyka wykonywania zabiegów medycznych, aby pomóc pacjentom osiągnąć ich cele estetyczne. Wiele zabiegów estetycznych jest szybkich, minimalnie inwazyjnych, bezpiecznych, skutecznych i wymaga niewielkich przestojów.

Chirurgia plastyczna obejmuje zabiegi chirurgiczne i niechirurgiczne, które wzmacniają i przekształcają struktury ciała w celu poprawy wyglądu i pewności siebie. Napodstawie tych wszystkich czynników szacuje się, że przemysł estetyki medycznej doświadczy szybkiego wzrostu o ponad 12% do 2025,7.Odsetek globalnych konsumentów świadomych estetycznych (n% 3D7,32, którzy twierdzą, że wydali pieniądze na leczenie estetyczne podawane przez lekarza w ubiegłym roku. Specjalność Medycyna estetyczna nie ogranicza się do dermatologów i chirurgów plastycznych, ponieważ lekarze wszystkich specjalności starają się oferować usługi w celu zaspokojenia potrzeb estetycznych i pragnień pacjenta. Medycyna estetyczna obejmuje wszystkie zabiegi medyczne mające na celu poprawę wyglądu fizycznego i satysfakcji pacjenta, stosując nieinwazyjne do minimalnie inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Trendy pomagające podnieść te liczby to boom na rozmowy wideo i bardziej dyskretne przestoje, nie wspominając o rosnącej akceptacji społecznej i ogólnej świadomości medycznych zabiegów estetycznych prawdopodobnie będą kontynuowane. Jednaz szarych obszarów pod względem rozróżnienia między chirurgią estetyczną a rekonstrukcyjną dotyczy udoskonalenia efektów estetycznych po zabiegu rekonstrukcyjnym. Raport Allergan 360, Odsetek globalnych konsumentów świadomych estetycznych (n% 3D10,69, którzy twierdzą, że spodziewają się wydać pieniądze na leczenie estetyczne podawane przez lekarza w tym roku. .

Leave Message

Your email address will not be published. Required fields are marked *