Co robi estetyczny np?

Pielęgniarkiestetyczne wykonują lub pomagają w zabiegach estetycznych, które są poza zakresem kosmetologów i estetyków. Potrzebują szerokiej i głębokiej wiedzy na temat opieki zdrowotnej, aby ocenić i monitorować leczenie.

Co robi estetyczny np?

Pielęgniarkiestetyczne wykonują lub pomagają w zabiegach estetycznych, które są poza zakresem kosmetologów i estetyków. Potrzebują szerokiej i głębokiej wiedzy na temat opieki zdrowotnej, aby ocenić i monitorować leczenie. Zabiegi mogą obejmować zastrzyki z botoksu, peelingi chemiczne, odnawianie skóry, mikroigłowanie, i zabiegi laserowe. Po zakończeniu certyfikacji RN zastrzyki z botoksu muszą być wykonywane pod nadzorem lekarza.

Nadzórmoże być pośredni, gdy lekarz jest łatwo dostępny, jeśli wystąpią jakiekolwiek niepożądane skutki wymagające zwiększenia pomocy medycznej. Idealnie, lekarze powinni ocenić pacjenta i zamówić odpowiednią ilość botoksu przed podaniem toksyny przez pielęgniarkę. Pielęgniarki powinny zawsze konsultować się z lokalną stanową Radą Pielęgniarstwa i Państwową Radą Lekarską w sprawie określonego zakresu praktyki dla każdego obszaru. Doświadczona pielęgniarka estetyczna może ubiegać się o certyfikację jako Certyfikowana Pielęgniarka Estetyczna, lub puszki; jest to wydawane przez Plastic Surgical Nursing Certification Board Karieraw pielęgniarstwie estetycznym pomaga sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi estetyczne i oferuje satysfakcję z leczenia, które mogą sprawić, że ludzie będą szczęśliwsi i pewniejsi.

Kwalifikacje do świadczenia szerokiej gamy usług pacjentom, pielęgniarki estetyczne zazwyczaj współpracują z lekarzem, pomagając przy zabiegach estetycznych, a także wykonując inne obowiązki wsparcia medycznego. Jeśli jesteś jedną z wielu osób rozważających przejście kariery w praktyce medycyny estetycznej, należy wziąć pod uwagę wiele czynników i dobrze zdefiniowana ścieżka, którą należy podążać, aby zostać pielęgniarką estetyczną. Różne organizacje zawodowe hostują strony internetowe, które zawierają informacje o pracy w medycynie estetycznej i procedurach, które obejmuje ta dziedzina. Pielęgniarkiestetyczne zazwyczaj pracują w klinice, spa medyczne, prywatne biuro, lub ambulatoryjna placówka chirurgii, iw przeciwieństwie do pielęgniarki chirurgii plastycznej, pielęgniarki estetyczne są zazwyczaj zaangażowane głównie w gabinecie, nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne, które nie są objęte zabiegami chirurgicznymi.

Specjaliści pielęgniarstwa mogą zdecydować się na realizację dowolnej specjalności związanej z medycyną estetyczną, chociaż w niektórych przypadkach pielęgniarki specjalizujące się w jednej dziedzinie pielęgniarstwa estetycznego mogą wykonywać zabiegi związane z innymi specjalnościami. Pielęgniarki depilacji laserowej wykonują zabiegi depilacji laserowej, zazwyczaj w uzdrowiskach medycznych lub klinikach medycyny estetycznej. Dziedzina estetyki pozwala pielęgniarkom zapewnić bezpośrednią opiekę nad pacjentem podczas ćwiczenia kreatywności, iw niektórych stanach, Pielęgniarki estetyczne mogą otwierać własne uzdrowiska i być całkowicie autonomicznymi. Wprzeciwieństwie do pielęgniarek estetycznych, pielęgniarki estetyczne często mogą być odpowiedzialni za praktycznie każdy aspekt praktyki, czy to uzdrowisko medyczne, czy inny rodzaj przychodni lub placówki ambulatoryjnej.

Pielęgniarki, które rozważają tę rolę, muszą najpierw uzyskać wykształcenie i certyfikat w zatwierdzonej instytucji, takiej jak American Association of Estetycznej Medycyny i Chirurgii (AAAMS). Medycyna estetyczna ma na celu poprawę jakości życia ludzi poprzez poprawę ich wyglądu, a dziedzina może przynieść korzyści zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Szkolenia estetyczne, które obejmują procedury peelingu chemicznego, są ważną częścią każdego kompleksowego programu szkolenia estetycznego dla pielęgniarek. Ogólnie, estetyczne NP są zobowiązane do utrzymania gruntownej wiedzy na temat estetyki i trendów kosmetycznych, aby pewnie i dokładnie pomagać swoim pacjentom w sposób, który buduje zaufanie zarówno do NP, jak i lekarza.

Zostanie pielęgniarką estetyczną wymaga spełnienia wymagań edukacyjnych i licencyjnych, z dodatkowymi wymaganiami dla RN, którzy zdecydują się przejść na role pielęgniarki estetycznej.

Leave Message

Your email address will not be published. Required fields are marked *